Máte v aute radšej gumové rohože alebo koberčeky? Väčšina motoristov by zrejme uprednostnila práve koberčeky. Pôsobia luxusnejšie, sú mäkké a interiéru dodávajú lepší vzhľad. Na údržbu sú však náročnejšie a na zimné obdobie sú určite vhodnejšie práve gumové rohože. Ako si ich ale vybrať? Pripravili sme pre vás 5 užitočných tipov, vďaka ktorým si pre vaše auto určite vyberiete tie správne gumové rohože.

Počas zimného obdobia sú gumové rohože určite tou najlepšou voľbou, ako ochrániť podlahu vášho auta pred poškodením a znečistením. Nánosy blata, sneh, prípadne popadané lístie nebudú pre kvalitné gumové autorohože žiadnym problémom. Aj v tomto smere je však dôležité dobre si vybrať a uprednostniť radšej kvalitu. Gumové rohože sú praktický doplnok, ktorý oceníte nielen v zime ale aj celoročne a ak si vyberiete správne, vydržia vám pokojne aj vyše 10 rokov. Nechoďme však ako okolo horúcej kaše a poďme sa rovno pozrieť na 5 tipov, ako vybrať tie správne gumové rohože do auta.

1. Vyberajte rohože z kvalitného materiálu

Nie je guma ako guma. Pri výbere sa zamerajte na to, aby guma, z ktorej sú rohože vyrobené, bola kvalitná. Dôležitá je pritom nielen hrúbka rohože a jej prevedenie ale aj materiál. Ak je z nekvalitnej gumy, po čase stvrdne a začne praskať, prípadne sa úplne vyderie. Ak máte možnosť, uprednostnite gumové rohože so spevnenou časťou v oblasti pod pedálmi.

2. Venujte pozornosť tvarovaniu gumovej rohože

Gumová rohožka by mala byť tvarovaná tak, aby dokázala zachytiť nečistoty, prípadne vodu a aby ju následne bolo možné jednoducho vyčistiť. Ak si vyberiete gumové rohože s hladkým povrchom, veľa nečistôt nezachytia. Z tohto dôvodu teda odporúčame skôr gumové rohože so „štvorčekovaným“ povrchom.

3. Zvýšený okraj gumovej rohože účinne zadrží vodu

Súvislosť s predchádzajúcim tipom ešte dodajme, že pri výbere je potrebné venovať pozornosť zvýšenému okraju. Ten nie je nevyhnutnosťou, ak ho však gumové rohože majú, účinnejšie dokážu zadržať vodu a iné tekutiny. Nehrozí tak vyliatie na podlahové čalúnenie a jeho následné znehodnotenie.

TIP: kvalitné autorohože nájdete po kliknutí na banner nižšie

4. Dôležitý je fixačný systém rohože

Ak si budete vyberať gumové rohože s presným tvarovaním, zrejme budú vybavené fixačným systémom presne pre vaše auto. Ak je vaše auto vybavené „cuplíkmi“ na upevnenie rohože určite si vyberte rohože presne tvarované pre vaše auto. Gumová rohožka tak perfektne zapasuje do originálnych fixačných úchytov a bude presne držať na svojom mieste. Praktické je to najmä ak vozíte deti, prípadne menej pozornú posádku, ak sa rohožka hýbe, potom celkom stráca svoj význam.

5. Nezabúdajte ani na dizajn

Autorohože nie sú práve dizajnovým doplnkom, no neznamená to, že nutne musia kaziť vzhľad interiéru vášho auta. Vybrať si môžete napríklad aj štýlové gumové rohože so vzorom dezénu pneumatík a dokonca aj voňavé rohože. S farbami si zas priveľmi nevyberiete, väčšina rohoží je vyrobená buď v čiernom alebo sivom prevedení.

Aká je vaša preferencia, máte v aute radšej koberčeky alebo gumové rohože? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom!

 

5 tipov, ako vybrať tie správne autorohože
Tagy:            

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *