Idete na výlet. Aby sa malé problémy na ceste nestali veľkými, vopred si pripravte „súpravu prvej pomoci“, vďaka ktorej vás naozaj nič neprekvapí. Pripraveným predsa šťastie praje.

Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na to, ako a kedy vám môžu pevné závitníky, rezervné pneumatiky alebo aj obyčajné rukavice pomôcť zachrániť nejednu situáciu.

Núdzová súprava

Môžete sa na ňu pozerať ako na celok, samostatnú jednotku alebo časti. Zahŕňa značku núdzového zastavenia, lekárničku, hasiaci prístroj, ťažné lano a štartovacie drôty.

Rezerva paliva

Bohužiaľ, aj skúsení vodiči sa občas pomýlia a nie vždy odhadnú dostatočnú hladinu paliva v nádrži pred plánovanou cestou. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, majte v aute aj takúto rezervu.

Súprava na opravu

Táto súprava by mala byť v každom automobile, pretože pri aute nikdy neviete, čo sa môže pokaziť a kedy vám bude špeciálny ručný závitník nápomocný. Nie vždy máme predsa po ruke servis a, naopak, musíme vedieť adekvátne reagovať.

Set žiaroviek

Dopravné predpisy zakazujú prevádzku automobilu so svetelnými zariadeniami, ktoré nepracujú predpísaným spôsobom alebo vôbec nefungujú. Jazda so zhasnutým svetlometom alebo s nefunkčným brzdovým svetlom je navyše nielen nebezpečná, ale aj nepríjemná. Aj preto je dobré mať vždy v aute rezervnú sadu žiaroviek. Niektoré súpravy (napr. Philips) obsahujú aj najobľúbenejšie poistky. Ak použijete LED svetlá, opravám v teréne sa môžete vyhnúť.

Signálna vesta

Signálna (reflexná) vesta sa stala povinnou výbavou každého auta. Niektorí vodiči si ju ale napriek tomu stále nezaobstarali a ani sa na to nechystajú – napriek skutočnosti, že nie sú vôbec drahé.

Ak cestujete ako rodina, je lepšie zaobstarať si vesty pre všetkých cestujúcich. Nikdy neviete, kedy budete musieť v noci zastaviť na kraji cesty a z auta vystúpiť. Bude ale lepšie nechať ich nie v kufri, ale v kabíne a obliecť si ich skôr, ako auto opustíte. Určite na nič nezabudnite a svoj výlet alebo dlhú cestu autom si naplno užijete.

5 dôležitých vecí na každú cestu, ktoré v kufri nezaberú veľa miesta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *