Univerzálne a výhodné

Vyšší podvozok, väčšie pneumatiky a pocit priestrannosti. To sú najčastejšie argumenty v prospech SUV, a zároveň aj dôvody, prečo bývajú ostatné typy karosérií vozidiel prehliadané. Využijete ich na každodenné jazdenie a perfektne zastanú aj úlohu univerzálneho rodinného auta na kratšie aj dlhšie vzdialenosti.

Ak pridáme ešte výhodnú cenu v kombinácii s nadštandardnou výbavou, tak kompaktné SUV sa javí ako perfektná kúpa. Niet sa potom čo čudovať, že vďaka výbornému pomeru ceny a kvality sa na Slovensku dlhodobej popularite teší aj Kia Sportage, ktorá sa v minulom roku začala predávať už vo svojej piatej generácii. Ktoré dôvody pre kúpu SUV sú však tie najpresvedčivejšie?

Pohodlnejšie nastupovanie

Väčšie aj kompaktné SUV sa vyznačujú vyšším podvozkom. Oproti bežným sedanom či kombi sa do nich omnoho jednoduchšie nastupuje, čo oceníte nielen sami, ale aj vtedy, ak napríklad musíte usadiť dieťa do autosedačky či ukladaní batožiny do kufra.  

Perfektný výhľad na cestu

Zásadnou devízou vyplývajúcou z vyššieho podvozka aj posedu je omnoho lepší výhľad na cestu a mnohí dokonca uvádzajú, že je priam návykový. Tým, že pred seba poriadne uvidíte, získate perfektný prehľad o tom, čo sa deje okolo vás. V praxi to potom znamená aj viac bezpečnosti, pretože sa vám bude nielen ľahšie manévrovať, ale aj predvídať. Jedným dychom sa oplatí dodať, že ani pri väčších SUV sa nemusíte obávať akejsi lenivosti či neohrabanosti. Skvelým príkladom v tomto smere športovo ladená Alfa Romeo Stelvio, ktorá si za ovládateľnosť vyslúžila od odborníkov nejednu pochvalu.

Väčšia bezpečnosť pre vás aj posádku

Menšie aj väčšie SUV sú vďaka zvýšenému podvozku právom považované za bezpečnejšie. Vďaka svojej konštrukcii a dômyselne navrhnutým deformačným zónam vytvoria medzi vami a okolím dostatočnú bariéru.

Nuda? V kategórii SUV rozhodne nehrozí!

Zákazníci čoraz viac túžia po všetkých vlastnostiach, ktoré kompaktné aj väčšie SUV ponúkajú a jasným dôkazom sú aj predajné štatistiky. Kým o sedany či kombi záujem z roka na rok klesá, pri SUV je trend celkom opačný a výrobcovia sa tomuto dopytu pochopiteľne prispôsobujú. V rámci tejto kategórie tak môžeme byť pravidelne svedkami rôznych noviniek. Čerstvý vietor medzi SUV privial aj celkom nový model Alfa Romeo Tonale, ktorý je už k dispozícii u vybraných predajcov.

Prečo sú SUV také obľúbené a ktoré novinky si zaslúžia vašu pozornosť?
Tagy:            

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *