Už o pár týždňov je tu nové ročné obdobie a sním aj zmena klímy. Na tento proces je ale potrebné pripraviť nielen vaše obydlie a záhradu, ale aj auto. Autá, ktoré musia jazdiť v zime a na extrémnych cestách, však potrebujú na jar nielen výmenu pneumatiky, ale aj ďalšiu vážnejšiu prípravu.

My vám prezradíme, čo si pod takouto prípravou predstaviť.

Prečo je potrebná príprava?

Aj ten najsilnejší stroj môže svojmu majiteľovi veľmi veľa odpustiť, nie však ľahostajnosť. Aj za ideálnych podmienok majú mechanizmy tendenciu časom sa opotrebovávať, a ak auto jazdí na veľké vzdialenosti a v náročnom teréne, potom je znehodnocované v zrýchlenom režime. V zime je situácia skomplikovaná navyše nasledujúcimi faktormi:

  • Piesok a soľ je smrtiaca zmes pre akýkoľvek stroj. Ani najspoľahlivejšia ochrana neposkytuje 100 % záruku, že sa auto nepoškodí.
  • Mokrý sneh, kaša na ceste, postrek spod kolies poškodzuje telo, spodok vozidla, sklo, svetlomety, stierače, obľúbené puklice a ďalšie prvky automobilu.
  • Bez ohľadu na to, aké kvalitné sú plastové diely, poklesy teploty pomaly, ale isto vykonávajú svoju deštruktívnu prácu.
  • V zime je ohrozené aj odpruženie, karoséria a spodok vozidla, ráfiky, brzdový systém a  riadenie.

Kompetentná príprava, pevné nášľapy a ďalšie odborné a včasné zásahy vám ale umožnia odstrániť problémy a zabrániť intenzívnemu poškodeniu hrdzou, ktoré je vyvolané zimnou zmesou snehu, soľami a kašovitým snehom.

Čo treba urobiť?

Ako prvé je nutné vymeniť pneumatiky. Potom vyčistite spodok auta, podvozok a kolesá. Počas dlhých zimných mesiacov sa tu nehromadil iba cestný prach, ale aj agresívnejšie chemikálie.

V servise vám ho umyjú do posledného detailu. Ak ale chcete ušetriť peniaze, vezmite si so sebou tuhý štetec a účinný prací prostriedok a pustite sa do práce sami. Je potrebné umyť nielen karosériu auta, ale aj spodnú časť, podbehy kolies a disky.

Vyčistite čelné sklo, filtre, svetlá a doplňte potrebné kvapaliny a oleje. Uvidíte, že príchod jari bude pre vás a vaše auto potom oveľa radostnejší a bezstarostný.

Ako pripraviť svoje auto na jar a leto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *