Počet a frekvenciu dopravných nehôd na cestách ovplyvňuje spoľahlivosť vozovky, šírka jazdných pruhov a počet a organizácia značení. Vo veľkej miere vplýva na bezpečnosť aj stav vozidla a jazdné vlastnosti vodiča. Mysleli ste ale niekedy na osvetlenie?

Áno, aj kvalitné osvetlenie verejných komunikácií a ciest je jedným zo spôsobov zabezpečenia plynulého a bezproblémového chodu vozovky. Poďme si povedať niečo o dôležitosti a význame LED modulov.

Výhody LED osvetlenia parkoviska i cesty

Mestské a krajské úrady sa snažia minimalizovať náklady na odpisy rôznych funkčných prvkov komunikácií. Dôležitým bodom zároveň zostáva minimalizácia nákladov bez zníženia bezpečnosti premávky. Ako je to možné dosiahnuť?

Stačí použiť spoľahlivé osvetlenie parkoviska založené na LED technológii. LED diódy sú najlepším nákladovo efektívnym riešením osvetlenia každej verejnej komunikácie alebo diaľnice. V porovnaní s klasickými žiarovkami majú množstvo výhod, kde k tým najdôležitejším patrí.

Dlhšia životnosť

Znamená to lepšiu odolnosť voči zmenám teploty a vlhkosti. Väčšina prezentovaných LED svietidiel má špeciálny dizajn krytu, ktorý umožňuje aj odparovanie kondenzácie. Vďaka tomu sú LED diódy bezpečné aj v extrémnych mrazoch alebo naopak horúčavách. Rozsah pracovných teplôt je od -40 do +50 stupňov.

Stabilita svetla

Po určitom počte pracovných hodín majú klasické žiarovky tendenciu znižovať intenzitu svetelného toku. To ovplyvňuje viditeľnosť úseku cesty riadeného týmto zdrojom. V priebehu času sa môže vyskytnúť blikanie, ktoré ovplyvňuje vnímanie cesty vodičom alebo chodcom. Svietidlo LED, naopak, poskytuje rovnomerné a stabilné svetlo. Spektrum je jasné, bez blikania alebo vibrácií svetelných vĺn.

LED diódy nemajú ani špeciálne prevádzkové požiadavky. Aj naďalej pracujú stabilne, pretože svietidlá sú vybavené dvojitou ochranou LED. Vo vnútri zdroja sa navyše nenachádzajú žiadne škodlivé látky, takže je to pre naše cesty to najlepšie a nákladovo najefektívnejšie riešenie. A čo pre vás?

Osvetlenie verejných komunikácií: Ovplyvňuje spoľahlivosť a bezpečnosť vozovky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *