Otázka významného zvýšenia výkonu motora sa často kladie a rieši najmä v prípadoch, keď sa plánuje použitie automobilu na špeciálne úlohy, akou môže byť napríklad profesionálny motoristický šport, offroad, pouličné preteky, preteky ťahačov a ďalšie podobné oblasti. Ďalšou skupinou sú motoristi, pre ktorých je zvýšenie výkonu motora povinnou súčasťou komplexnej práce na dôkladnom vyladení a stylingu existujúcej základnej verzie automobilu. Pokiaľ ide o bežných nadšencov automobilov, túžba pridať výkon jednoduchému automobilu je diktovaná banálnou túžbou zlepšiť dynamiku akcelerácie automobilu.

Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, máme pre vás niekoľko tipov, ako môžete aj vaše auto vylepšiť a zvýšiť jeho výkon na maximum.

Zvýšte výkon motora

Zoznam populárnych riešení na zvýšenie výkonu motora je rozsiahly a záleží len na vás, čo konkrétne uprednostníte, a či pritom využijete aj univerzálne palivové čerpadlá. Vo všeobecnosti ale máte niekoľko možností, najčastejšie však zvýšenie výkonu dosiahnete:

  • inštaláciou športového kľukového hriadeľa;
  • výmenou piestov/ ojníc za ľahšie verzie;
  • revíziou vzduchového systému a nasávania;
  • výmenou výfukového systému za vylepšený;
  • ladením čipov motora;
  • inštaláciou turbodúchadla.

Samozrejme, pri výbere vhodného spôsobu vyladenia vášho motora a vozidla je dobré riešiť inštaláciu vylepšených modulov a dielov s odborníkmi. Nakoniec je to tá najlepšie investícia nielen do vášho pohodlia, ale aj bezpečnosti na cestách.

Vylepšite kolesá aj brzdy 

Brzdy sú nepochybne najdôležitejšou súčasťou výkonu každého automobilu. Aj keď to môže znieť neintuitívne, lepšie brzdy vám umožňujú brzdiť neskôr do zákrut, čo znamená, že môžete udržiavať vyššiu rýchlosť dlhšie ako vaši konkurenti.

Možností, ako sa vyhrať s brzdami a ich výkonom je niekoľko. Môžete si kúpiť kvalitnejšie brzdové doštičky alebo vymeniť celý systém za väčšie a ťažšie komponenty.

V prípade kolies a diskov môžu zasa pomôcť lepším jazdným vlastnostiam auta špeciálne vymedzovacie krúžky.

Preprogramujte riadiacu jednotku motora  

Riadiacu jendotku máte na konkrétny výkon nastavenú už od výroby. Nevýhodou pre mnohých motoristov ale je, že toto nastavenie je výrazne pod výkon vozidla. Vy si ale môžete ECU kedykoľvek vyladiť na potrebné parametre. Vyladením môžete odblokovať všetky druhy výkonu motora a dokonca zmeniť aj spotrebu paliva.

Znížte hmotnosť

Ďalším skvelým spôsobom, ako si vylepšiť jazdu, je vymeniť ťažké časti za ľahké. Čím menej nadbytočnej hmotnosti auto má, tým bude ľahšie a aerodynamickejšie. Bude rýchlejšie akcelerovať a viac šetriť palivo. Zvážte použitie aj ďalších sedadiel, ktoré môžete vymeniť za štýlové športové sedačky. Všetko potrebné na takéto alebo iné vylepšenie nájdete na race-shop.sk

Užite si komfortné jazdné vlastnosti a lepší výkon vášho vozidla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *