Túžite po tom, aby sa vaše auto lesklo čistotou a vyzeralo stále ako nové? Pravidelné čistenie síce pomôže, no drobné defekty laku neodstráni. Nechávať stovky eur v detailingovom štúdiu tiež nie je pre každého a preto sa pozrime na zaujímavú alternatívu. Svoje malé detailingové štúdio si môžete vybaviť aj sami a rozhodne to príliš nezaťaží váš rozpočet. Ako na to?

Škrabance aj po vyčistení

Tento príbeh zrejme bude poznať každý autičkár-perfekcionista. Ak si svoje auto dokonale rozmaznávate a pravidelne čistíte, skôr či neskôr si všimnete aj tie najmenšie nedostatky laku, ktoré vám začnú stále viac vadiť. Množstvo drobných škrabancov, hologramov a iných defektov laku sa naplno prejavuje aj na práve na vyčistenom aute. Vtedy si uvedomíte, že iba obyčajné čistenie nestačí a radi by ste svojmu autu dopriali niečo viac.

Nájdete si detailingové štúdiá vo svojom okolí a zistíte, že ich služby sú pomerne drahé. Ide to však aj inak. Ak máte čas, chuť a trpezlivosť, svojmu autu môžete detailing dopriať aj svojpomocne. Viacero výrobcov, ako napríklad Ryobi, dnes ponúka rôzne druhy náradia, ktoré vám pomôžu pri ceste za dokonalým stavom laku vášho auta. Pozrime sa na to, čo by vo vašom domácom detailingovom štúdiu nemalo chýbať.

Detailing a opravy laku svojpomocne

Hneď na úvod treba podotknúť, že pre svoje domáce detailing štúdio nebudete potrebovať profesionálnu výbavu za tisíce eur, avšak nesnažte sa ani šetriť za každú cenu. Do nástrojov a vybavenia, ktoré budete opakovane používať sa rozhodne oplatí investovať. Zo začiatku teda budete potrebovať minimálne dve vedrá, rukavice, špongiu na umývane, mikrovláknové utierky, aplikátory, vosky, clay, pH neutrálne autošampóny, impregnáciu na plasty a čistič kolies.

Obrovským pomocníkom pri odstraňovaní nedostatkov laku, ktoré vznikli nesprávnym čistením je leštička na auto. Ide o základnú výbavu každého detailera. Pomocou akumulátorovej leštičky odstránite aj tie najjemnejšie škrabance a svojmu autu prinavrátite lesk. Musíme však dodať, že aj s leštičkou na auto treba vedieť narábať, nejde však o nič, čo by sa nedalo v domácich podmienkach zvládnuť.

S chuťou do práce a poriadnou výbavou sa vám to podarí

Čo ďalšie budete potrebovať? Ako sme už v úvode naznačili, je to najmä trpezlivosť, čas a chuť vyhrnúť si rukávy a pustiť sa práce. Zo začiatku sa pripravte na to, že vám niektoré úkony pôjdu pomalšie, to sa však ale časom zlepší. Po niekoľkohodinovej „makačke“ budete mať pocit z perfektne vykonanej práce a keď sa pozriete na svoje auto, bude doslova žiariť čistotou.

Mimochodom, v rámci starostlivosti o lak vášho auta máte možnosť doladiť aj jeho rôzne iné nedostatky vášho – ošúchané miesta v interiéri, nedotiahnutá skrutka, či popraskané plastové diely. Leštička na auto preto zďaleka nie je jediné aku náradie, ktoré vo vašej výbave nesmie chýbať.

Zistite, ako dosiahnuť dokonalý stav laku vášho auta vlastnými silami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *