Vďaka veľkej podpore a propagácii elektromobilov zo strany Európskej únie sa tieto moderné automobily stávajú čoraz populárnejšie aj na Slovensku. Ak zaujali aj vás a zvažujete kúpu cenovo dostupného elektromobilu do 30 000 eur, čítajte ďalej!

Jednou z najväčších nevýhod elektromobilov bola ešte donedávna vysoká cena, ktorá nekorešpondovala s výbavou a schopnosťami, ktoré elektromobily prinášali. Počas posledných 2 rokov však elektromobily zaznamenali obrovský pokrok vo viacerých oblastiach. Priemerný dojazd sa zvýšil, narástol počet nabíjačiek, skrátili sa doby nabíjania, o niečo klesli ich ceny, no čo je hlavné, moderné elektromobily konečne nevyzerajú ako nejaké mimozemské stvorenia, ale ako klasické reprezentatívne autá, z ktorých sa nemusíte hanbiť vystúpiť. Prakticky všetky elektromobily aktuálne dostupné na našom trhu naviac potešia slušnou výbavou. A to dokonca aj tie, ktoré kúpite za menej ako 30 000 eur. Cenovo dostupných elektromobilov je k dispozícii hneď niekoľko, my sme pre vás vybrali 5 najobľúbenejších.

1. Volkswagen e-up!

Jeden z najlacnejších elektromobilov na Slovenskom trhu, Volkswagen e-up!, svoju dostupnú cenu na prvý pohľad nedáva vôbec znať. Cena začína na 22 600 €, pričom už v sériovej výbave dostanete vyhrievané sedadlá a čelné sklo, dažďový senzor, multifunkčný volant, či dokonca zadnú parkovaciu kameru. Elektromotor má výkon 83 koní a výkonný akumulátor sľubuje dojazd až 356 kilometrov, čo je do mestskej a medzimestskej premávky viac než postačujúca hodnota.

2. Škoda CitigoE iV

Koncernový brat Volkswagenu e-up! poteší dokonca ešte nižšou cenou, ktorá začína už na 19 990 €. Pekný dizajn a dojazd až 253 kilometrov je podporený aj bohatou základnou výbavou, ktorá zahŕňa napríklad tempomat, zadné parkovacie senzory, svetelný a dažďový senzor, či vyhrievané predné sedačky.

3. Smart EQ Forfour

Smart patrí do koncernu Daimler, pod ktorý patrí aj Mercedes-Benz, základná cena elektrického štvormiestneho Smartu EQ Forfour na úrovni 23 322 € je tak pomerne veľkým prekvapením. Jedným dychom však treba dodať, že táto cena je pomerne oprávnená – Smart EQ Forfour totiž ponúka dojazd 153 kilometrov, čo je v porovnaní s konkurentmi pomerne málo. Túto nevýhodu však vyvažuje štýlovým dizajnom a širokou mierou individualizácie. Ak 4 miesta nepotrebujete, za pozornosť stojí aj dvojmiestny Smart EQ Fortwo, ktorého cena začína na 22 726 €.

4. Peugeot e-208

Cena elektrickej novinky od Peugeotu je vo Final-CD už 28 990€ v akciovej uvádzacej cene. Ak sa teda poponáhľate, za zvýhodnenú cenu môžete dostať jeden z najmodernejších „lacných“ elektromobilov dostupných na našom trhu. Už v základnej výbave dostanete LED svetlomety, systém rozoznávania dopravných značiek, automatickú jednozónovú klimatizáciu, či multifunkčný kožený volant. Jednou z najväčších výhod je dojazd, ktorý by mal byť na úrovni 340 kilometrov.

5. Nový Opel Corsa-e

Nová Corsa-e je mestské auto pripravené na budúcnosť‘, teraz 100% elektrické. Bez kompromisov už od 28 490€. Pripravte sa na elektrizujúci zážitok. Jednoduché ako „plug and play“. Skrátka elektrické.

Tak vidíte, za menej ako 30 000 € sa dajú zohnať skutočne zaujímavé elektromobily. Ktorý je váš favorit?

Cenovo dostupné elektromobily do 30 000 eur

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *