Rozširovanie obnoviteľných zdrojov energie a efektívne využívanie zdrojov sú ústrednými prvkami ochrany okolitého sveta a podnebia, ktoré je zo dňa na deň na tom horšie a horšie. A platí to aj v automobilovom priemysle. Rastúci počet elektrických vozidiel je navrhnutý tak, aby sa ďalej znižovali emisie CO2, pretože automobily koniec koncov, tvoria pätinu všetkých takýchto emisií.

Výkonné elektromotory teda hýbu svetom a sú jeho lepšou budúcnosťou. Potreba urgentného riešenia problémov ochrany podnebia na planéte má vďaka nim mimoriadny význam, pretože z roka na rok sa čoraz častejšie presviedčame, že prírodné katastrofy nie sú iba predpoveďami klimatológov a ekológov.

Lepší život a výkon auta

Zmena podnebia je samozrejme spojená s činnosťou slnka, ale k zhoršeniu situácie významnou mierou prispieva aj tá ľudská. Emisie skleníkových plynov sú primárne spôsobené výrobou elektriny na báze fosílnych palív, ktorá vedie primárne k zvýšeniu emisií CO2 do atmosféry a z vozidiel so spaľovacími motormi. Vysoký pohon a výkon auta však nebude bez dodatočného paliva alebo energie možný, preto sa ukazuje elektromobilita ako vynikajúce riešenie.

Životné prostredie je pre náš bezproblémový život a fungovanie spoločnosti veľmi dôležité a vzácne, tak si ho chráňme prostriedkami, ktoré sú aj cenovo dostupné a vhodné na dlhodobé využitie.

Čisté prostredie pre každého

Samotné automobily ročne vypustia do atmosféry približne 333 miliónov ton oxidu uhličitého – čo je približne 20 % z celkového množstva na svete. Väčšinu tohto znečistenia spôsobujú spaľovacie motory (ICE), ktoré sú najbežnejšou formou energie pre takmer každý dopravný stroj.

Na rozdiel od ICE však majú elektrické vozidlá nulové emisie výfukových plynov – v skutočnosti nemajú ani výfukový systém. A ak na nabíjanie elektromobilu budeme používať obnoviteľnú energiu, môžeme očakávať ďalších 85 % znížených emisií CO2 v porovnaní s 20 % znížením dosiahnutým pri konvenčnejšom nabíjaní elektriny. Tak čo poviete, nestojí to za to?!

Elektromobilita ako dôležitá téma budúcnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *