Všetci veľmi dobre vieme, že automobilový priemysel je jedným z najväčších producentov a pôvodcov škodlivých látok v našom ovzduší. Preto bolo nutné urobiť niektoré opatrenia, aby sa tomu zabránilo. Filter sa ukázal ako vynikajúce riešenie. Aj ten sa ale časom opotrebuje a je nutné ho dať do pôvodného stavu.

Napriek veľkým výhodám, má akýkoľvek jeden filter veľmi nepríjemnú vlastnosť, a to, že sa časom upcháva. V automobiloch je takýchto zariadení hneď niekoľko. Plynulý chod a prevádzku vozidla zabezpečujú vzduchové filtre, jeden alebo dva palivové, čoraz častejšie je k dispozícii kabínový filter a niekedy (najmä v dieselových modeloch) nájdete aj špeciálny filter pevných častíc.

Je však zrejmé, že po čase prevádzky sa zanesie a prestane plniť svoj účel a je nutné ho vymeniť. Nový diel je ale pre mnohých motoristov drahý „špás“, preto uprednostňujú profesionálny repas DPF filtra. Čo konkrétne máme na mysli?

Profesionálne ekologické čistenie DPF

Samotný filter pevných častíc sa skladá z veľkého počtu krýpt, teda hluchých perforovaných plynových kanálov. Pri prechode týmito kanálmi sa na ich stenách usádzajú nespálené uhlíkové častice. Úlohou filtra je zachytiť tieto častice sadzí, aby sa nedostali do ovzdušia.

Počas prevádzky auta a funkcie filtra sa časť týchto sadzí dokáže spáliť, ide o takzvanú regeneráciu filtra. Regenerácia je postup samočistenia filtra. Vykonáva sa rôzne, v závislosti od typu filtra a priamo na algoritme spustenia regenerácie.

Nie vždy sú ale ideálne podmienky na takéto čistenie, pretože je tu je dôležitá rýchlosť vozidla a spôsob jazdy. Keď vás však upozorní kontrolka na palubnej doske, že je filter zanesený, treba ho dať vymeniť alebo vyčistiť.

Profesionálne ekologické čistenie DPF filtra má niekoľko výhod. Ušetríte, pretože je to finančne menej nákladný proces a dodáte filtru aj autu potrebný výkon a užijete si množstvo ďalších bezpečne najazdených kilometrov. Takéto repasovanie filtra je vykonávané na prístrojoch, ktoré boli metrologicky overené a testované Slovenskou legálnou metrológiou, vďaka čomu sa nemusíte ničoho obávať. Ak teda túžite po zvýšení výkonu vášho vozidla, určite by vám a filtrom takáto regenerácia pomohla. Tak sa o tom presvedčte a bez problémov cestujte.

Ľahké „dýchanie“ a lepší výkon auta? Zrepasujte filter pevných častíc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *