LED diódy sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi v každodennom živote. Hlavným dôvodom je ich nákladová efektívnosť. Životnosť LED svietidla môže byť až 10 rokov a jeho spotreba energie je mnohonásobne nižšia ako v prípade „klasického“. Aké výhody ale prinášajú LED žiarovky vášmu autu?

Pri automobiloch sú všetky tieto výhody dôležité ešte viac, pretože zapnuté svetlá musíme mať po celý rok a čím je nižšia spotreba prúdu, tým citeľnejšie klesá zaťaženie batérie vozidla. LED zariadenia sa dnes dajú nájsť v mnohých zahraničných automobiloch, dokonca aj v tých rozpočtových. Napríklad sa často používajú v brzdových a smerových svetlách, ako aj v palubných doskách.

Výhody LED žiaroviek

Po prvé, takéto žiarovky vydržia oveľa dlhšie ako tradičné. Odolajú teplotám od -30 ° C do + 70 ° C, oveľa menej sa zohrejú a spotrebujú minimum elektriny. Správne nainštalovaná LED žiarovka je odolnejšia aj voči vibráciám a nárazom, čo je pre auto jazdiace po náročných cestách veľmi dôležité. Takže nová Led H4 bude pre vášho štvorkolesového „tátoša“ určite dobrou voľbou.

Čas odozvy LED žiarovky bol vypočítaný o 200 milisekúnd menej ako u tradičnej žiarovky. To znamená, že keď je LED namontovaná napríklad v brzdovom svetle, vodič nasledujúceho vozidla za sebou uvidí spustený indikátor o 200 ms skôr, čo zvyšuje brzdnú dráhu o 6,6 m pri rýchlosti 120 km/ h a o 3,3 m pri rýchlosti 60 km/ h.

Kvalitná LED T10 dióda od overeného výrobcu vám bude tiež fungovať bez výmeny zhruba rovnako dlho a spoľahlivo ako celé vaše auto. Výmena žiaroviek v automobile za LED modely tiež zníži zaťaženie batérie svetelných zariadení v priemere o 85 %. Okrem toho môžete ušetriť na nákupoch samotných žiaroviek, ktoré už nebude potrebné meniť raz za rok alebo šesť mesiacov. LED diódy sú tiež výrazne silnejšie ako žiarovky, tak sa o tom presvedčte. Ušetríte a autu dodáte zároveň originálny štýl.

Odolnejšie a nákladovo efektívne riešenie osvetlenia auta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *